2021© Administrator Maciej Stępowski ver. 9.05.21

Parafia MBNP

ul. Ludwikowska 81/83, 97-200, Tomaszów Mazowiecki

18 grudnia 2021

„CHWAŁA BOGU NA WYSOKOŚCIACH, A NA ZIEMI POKÓJ LUDZIOM JEGO UPODOBANIA"

Tymi słowami, którymi chóry aniołów ogłosiły narodziny Zbawiciela, pragniemy pozdrowić Was - naszych Drogich Parafian.

Kolejne Boże Narodzenie, ale podobne do tego, które przeżywaliśmy rok temu. Pandemia sprawia, że również i w tym roku (zgodnie z zaleceniem władz sanitarnych i naszego księdza biskupa), nie będziemy mieli możliwości odwiedzenia Was w Waszych domach w ramach tradycyjnej wizyty duszpasterskiej. Dlatego, przynajmniej w tej pisemnej formie, pragnę wyrazić naszą z Wami łączność.

Moi Drodzy, biorę z Waszych rąk wigilijny opłatek i w duchu łamię się z Wami wszystkimi i z każdym z osobna; życzę Wam, aby Święta Bożego Narodzenia były czasem odnowy i umocnienia wiary, wzajemnej życzliwości i nadziei, która pozwala z optymizmem patrzeć w przyszłość. Niech Nowo narodzony przyjdzie do Waszych domów, by wyrównać rachunki strat, żeby zająć wśród Was puste miejsce przy stole!

DRODZY PARAFIANIE

Respektując wszystkie zalecenia związane z pandemią ze smutkiem będziemy przeżywać święta Bożego Narodzenia, żegnać Stary Rok i wchodzić w czas Nowego Roku.

PROPONUJEMY i przekazujemy w formie informacji:

1. Msze Św.

• Pasterki będą o godz. 22.00 i 24.00
  • W dzień Bożego Narodzenia o godz. 7.45, 9.00 i 11.00 nie będzie Mszy św. po południu
  • W pierwszą niedzielę po Bożym Narodzeniu Msze św. wg porządku niedzielnego.

2. Kolęda - niestety (uwzględniając zalecenia pandemiczne i w trosce o Wasze zdrowie i życie), nie będziemy mogli Was odwiedzić w tradycyjnej dotąd formie.

Dlatego pragniemy Was zaprosić do naszego kościoła na Msze św. o godz. 17.00, które będą sprawowane w intencji rodzin i osób samotnych z poszczególnych ulic w następującym porządku

Wtorek        28.12

ul. Andrzeja, Aliny, Anny, Adama, Białobrzeska, Bartłomieja, Bogumiła i Barbary

Środa           29.12

ul. Cezarego, Celiny, Danuty, Damazego, Elżbiety, Edwarda, Flory, Grażyny Grzegorza

Czwartek    30.12
ul. Ludwikowska, Henryka, Haliny, Ignacego, Ireny, Jana, Jerzego, Jolanty, Jadwigi i Joanny

W NOWYM ROKU

Poniedziałek             3.01

ul. Lecha, Łukasza, Katarzyny, Kamila, Lucyny, Lucji, Macieja, Magdaleny i Na Skarpie

Wtorek                      4.01
ul. Robotnicza, Nikodema, Pawła, Piotra, Romana, Stefana, Tomasza, Olgi, Renaty, Pauliny, Wacława i Ziemowita

Środa                         5.01

ul. Modrzewskiego, Sypka, Szklarska, Szymanówek, Kopalna i Kwarcowa

Czwartek                   6.01
uroczystość Trzech Króli

Piątek                        7.01.
ul. Odkrywkowa, Żwirowa, Długa, Wiśniowa, Smardzewicka, Źródlana i Utrata

Sobota                       8.01
dla wszystkich, którzy nie mogli być w wyznaczonych terminach

Doskonale wiemy, że nie zastąpi to naszych osobistych spotkań w Waszych domach, przykro nam, że i tegoroczna kolęda musi być w takiej formie (oby ostatnia).

Nowe rodziny, które w ostatnich 2 latach zamieszkały na terenie naszej parafii proszę o kontakt (tel. 600 341 249) celem sporządzenia kartoteki oraz poświęcenia domu.

Życząc Wam zdrowia i wszelkich łask od Dzieciątka Jezus równocześnie dziękujemy za Wasze modlitewne ale i finansowe wsparcie.  Z ofiar z ubiegłorocznej kolędy mogliśmy sfinansować witraż w oknie chórowym. Na ten rok zaplanowane jest wykonanie dębowych mebli do zakrystii, aby służyły już przez kolejne dziesiątki lat.

Jeżeli Państwo zechcecie wesprzeć swoją parafię możecie:

ofiarę złożyć do koperty (prosimy podpisać od kogo i podać ulicę)

lub na konto parafii:

Parafia MBNP

ul. Ludwikowska 81/83,

97-200 Tomaszów Maz.

56 1240 3145 1111 0000 2785 9784

Niech staropolskie BÓG ZAPŁAĆ i modlitwa w Waszej intencji będą wyrazem naszej kapłańskiej wdzięczności.

Wasi duszpasterze

ks. Zbigniew Kowalczyk